close
تبلیغات در اینترنت
حوادث
دوشنبه 26 آذر 1397
توضيحات بنر تبليغاتينویسنده : jafar pourhojat |


وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت پرداخت 125 میلیون ریال تسهیلات را برای بازسازی خانه‌های زلزله‌زدگان تصویب کرده؛ اما اگر مدیریت استان تشخیص دهد این مبلغ قابل افزایش تا سقف 140 میلیون ریال است.

خبرگزاری فارس: تسهیلات بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان افزایش می‌یابد

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، علی نیکزاد در جلسه بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی، افزود: پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی آسیب‌دیده از زمین لرزه اخیر در استان و همچنین تحویل مصالح ساختمانی در این ستادها انجام خواهد شد و روستاییان نیازی به مراجعه به شهرها برای دریافت تسهیلات یا مصالح ندارند.

وی با بیان این که اختیار پرداخت تسهیلات به عهده استان گذاشته شده، خاطرنشان کرد: دولت پرداخت 125 میلیون ریال تسهیلات را تصویب کرده؛ اما اگر مدیریت استان تشخیص دهد این مبلغ قابل افزایش تا سقف 140 میلیون ریال است.

نیکزاد در خصوص جابه‌جایی برخی روستاها نیز گفت: در روستاهایی که به تشخیص استانداری و بنیاد مسکن باید جابه‌جا شوند وزارت راه و شهرسازی آماده است زمین مورد نیاز را بدون هیچ هزینه ای در اختیار روستاییان قرار دهد.

وی در ادامه از آمادگی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات برای احداث یا مرمت واحدهای مسکونی آسیب دیده شهری خبر داد و افزود: این تسهیلات بعد از ارزیابی خسارت‌های وارد شده توسط بنیاد مسکن و نظام مهندسی ساختمان از محل تسهیلات مسکن مهر و بدون در نظر گرفتن بند "ج" قابل پرداخت است.

نیکزاد همچنین بر ضرورت بازسازی راه‌های روستایی آسیب دیده از زمین لرزه و احداث واحدهای دامی مورد نیاز روستاییان مناطق زلزله‌زده تاکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که در هر نقطه‌ای که مقاوم‌سازی صورت گرفته تلفات زلزله کمتر بوده، افزود: مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی یکی از سیاست های محوری دولت های نهم و دهم است و تاکنون از 28 هزار واحد مسکونی روستایی در سه شهرستان اهر، هریس و ورزقان، هشت هزار واحد در این دولت مقاوم‌سازی شده است.

وی مشارکت مردم برای بازسازی مناطق زلزله‌زده را ضروری دانست و تاکید کرد: بنا نیست دولت خانه‌های آسیب دیده را بسازد و در اختیار مردم قرار دهد؛ پشتیبانی مالی و تامین مصالح این کار به عهده دولت است و خود مردم باید برای ساخت خانه‌های خود دست به کار شوند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در این جلسه گفت: اختیار چگونگی احداث خانه های آسیب دیده به عهده خود مردم است و بنیاد مسکن پشتیبانی لازم از جهت تسهیلات، مصالح و خدمات فنی را انجام خواهد داد.

علیرضا تابش اظهار داشت: برای بازسازی مناطق زلزله‌زده اقلام بسیار زیادی مورد نیاز است که تامین آن در مدت کوتاه باقیمانده تا فصل سرما در این منطقه دشوار است؛ اما امیدواریم با همت مردم و پشتیبانی دولت این کار را در این مدت کوتاه به سرانجام برسانیم.

وی با اشاره به آغاز بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی تنها یک هفته پس از وقوع زمین لرزه اشاره کرد و گفت: فاصله کوتاه بین اسکان موقت و دائمی زلزله‌زدگان نشانه توانمندی دولت در مدیریت حوادث غیرمترقبه است.

بنیاد مسکن سه استان آذربایجان‌شرقی، غربی و اردبیل کار بازسازی مناطق زلزله زده این سه شهرستان را به عهده دارند.

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

برچسب ها : مناطق زلزله‌زده آذربایجان , پرداخت 125 میلیون ریال تسهیلات ,

تاریخ : یکشنبه 29 مرداد 1391 | نظرات () بازدید : 117
نویسنده : jafar pourhojat |


زلزله 4.6 ریشتری بار دیگر مردم تبریز را به وحشت انداخت/ ورزقان این هفته بیش از 760 بار لرزید
بزرگی زلزله امشب تبریز 4.6 در مقیاس ریشتر به مرکزیت ورزقان اعلام شد.خبرگزاری فارس: زلزله 4.6 ریشتری بار دیگر مردم تبریز را به وحشت انداخت/ ورزقان این هفته بیش از 760 بار لرزید

 به نقل از فارس

  موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین‌لرزه تبریز را ساعت 22.3 به بزرگی 4.6ریشتر اعلام کرد.

 

این زمین‌لرزه در موقعیت 38.45 شمالی و 46.75شرقی و عمق 19 کیلومتر صورت گرفته است.

 

مرکز این زمین‌لرزه 10 کیلومتری ورزقان، 28 کیلومتری اهر، 36 کیومتری خواجه و  515 کیلومتری تهران، اعلام شده است.

براساس این گزارش، بعد از این زمین لرزه ساعت 21.52 به بزرگی 2.5 و ساعت 22.03 به بزرگی 2.6 بار دیگر ورزقان را لرزاند.

 

زلزله امشب ورزقان که به دنبال 800 پس‌لرزه از زلزله شش ریشتری زلزله روز شنبه بیست و یکم هفته جاری در ورزقان و 6.2 ریشتری در همان روز در شهرستان اهر اتفاق افتاد برای چندین بار موجب وحشت مردم تبریز شد و بیشتر مردم وحشت‌زده بار دیگر به خیابان‌ها فرار کردند.

 

به دنبال این پس‌لرزه بیشتر مردم تبریز بساط چادرها بار دیگر را در پارک‌های این شهر پهن کردند و می‌خواهند شب را در پارک بمانند. در هفته جاری بیشتر مردم تبریز به دنبال پس لرزه‌های زلزله‌های اهر و هریس شب را در پارک‌ها سپری می‌کنند و برخی نیز تبریز را به شهرستان‌ها و حتی استان‌های دیگر ترک کرده‌اند.

هنوز از میزان خسارت این زمین‌لرزه‌ در ورزقان گزارشی نشده و اما گروه‌های امداد بار دیگر به مناطق روستایی این شهرستان اعزام شدند.

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

برچسب ها : زلزله , زلزله ورزقان ,

تاریخ : جمعه 27 مرداد 1391 | نظرات () بازدید : 109
نویسنده : jafar pourhojat |


«شهاب عباسی» کارگردان مجموعه تلویزیونی «خنده بازار» به همراه اکثر بازیگران این مجموعه با حضور در میان زلزله‌زدگان شهرستان اهر و ورزقان به دلجویی از آن‌ها پرداختند.خبرگزاری فارس: کارگردان و بازیگران مجموعه تلویزیونی «خنده بازار» در جمع زلزله‌زدگان اهر

 به نقل از فارس

کارگردان و بازیگران مجموعه تلویزیونی خنده بازار در این بازدید ضمن اظهار همدردی با زلزله‌زدگان و تسلیت بابت این ضایعه اعلام کردند: زمین لرزه‌ای که در آذربایجان عزیز رخ داد و جمعی از هموطنان ما حان خود را از دست دادند یا مجروح شدند و خانه های زیادی را تخریب کرد موجب تاسف شدید شد.

شهاب عباسی» کارگردان سریال «خنده بازار» در سخنانی کوتاه ضمن ابراز تاثر از وقوع این حادثه و کشته شدن جمعی از هم‌وطنانمان گفت: من خود یک آذری هستم و وظیفه خود می‌دانم که در چنین شرایطی در کنار هم‌وطنان و هم‌‌زبانان خود باشم.

وی ادامه داد: حضور من در این منطقه و کمک به زلزله‌زدگان کوچک‌ترین کاری است که از دستم بر می‌‌آید و حتی اگر این واقعه در جای دیگری جز آذربایجان هم روی می‌داد من وظیفه داشتم که برای کمک به آنجا بروم؛ همانطورکه طی ماجرای زلزله بم من و گروهی از هنرمندان کشورمان به آن منطقه رفتیم.

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

برچسب ها : شهاب عباسی , زلزله‌زدگان اهر , زلزله‌ اهر , زلزله‌زدگان ورزقان ,

تاریخ : سه شنبه 24 مرداد 1391 | نظرات () بازدید : 102
نویسنده : jafar pourhojat |

خبرگزاری فارس: مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: کودکان و افراد سالخورده در تبریز حدالامکان از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری و در صورت تردد از ماسک‌های بهداشتی استفاده کنند.

خبرگزاری فارس: سالخوردگان و کودکان در تبریز از ماسک استفاده کنند

بیوک رئیسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: وضعیت کیفی هوای تبریز امروز ناسالم و در وضعیت هشدار است.

وی افزود: بر اساس آمار ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، میزان گرد و غبار با منشأ فرامنطقه‌ای به طور میانگین به 200 میکروگرم در مترمکعب رسیده است که وضعیت کیفی هوا را در شرایط ناسالم و هشدار قرار داده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه غلظت ذرات معلق در پی نفوذ این پدیده در بالاترین حد خود به 350 میکروگرم در مترمکعب نیز رسیده است،‌ گفت: برابر نقشه‌های هواشناسی به تدریج از غلطت ذرات معلق (ریزگردها) از شهرهای جنوبی و مرکز استان کاسته و به شهرهای شمالی منتقل می‌شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: در شهرهای جنوبی استان غلظت آلودگی هوا به مراتب بالاتر از شهر تبریز است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با تاکید بر رعایت توصیه‌های بهداشتی افزود: بیماران قلبی، عروقی، ریوی، کودکان و افراد سالخورده حدالامکان از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری و در صورت تردد از ماسک‌های بهداشتی استفاده کنند.

وی از مردم خواست از انجام حرکات بدنی و ورزش در فضای باز در شرایط آلودگی هوا اجتناب کنند.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391 | نظرات () بازدید : 46

استان آذربایجان شرقی در یک نگاه تاریخ : دوشنبه 29 خرداد 1391
دانلود آهنگ آوار از علیرضا روزگار تاریخ : سه شنبه 31 مرداد 1391
70 دقیقه تفریح در یادگار / تراکتور 5 هنرمندان 3 تاریخ : سه شنبه 31 مرداد 1391
تسهیلات بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان افزایش می‌یابد تاریخ : یکشنبه 29 مرداد 1391
برتري شهرداري مقابل دبيري در دربي تبريز تاریخ : یکشنبه 29 مرداد 1391
سرمربي تراکتورسازي:با 10 مهاجم به مصاف صنعت نفت مي رويم تاریخ : یکشنبه 29 مرداد 1391
آهنگ ماهی سیاه کوچولو از محسن چاوشی به همراه سینا حجازی و ایمان قیاسی و حسین صفا تاریخ : یکشنبه 29 مرداد 1391
زلزله 4.6 ریشتری بار دیگر مردم تبریز را به وحشت انداخت تاریخ : جمعه 27 مرداد 1391
کارگردان و بازیگران مجموعه تلویزیونی «خنده بازار» در جمع زلزله‌زدگان اهر تاریخ : سه شنبه 24 مرداد 1391
يوسف کرمي شانس کسب برنز را از دست داد تاریخ : شنبه 21 مرداد 1391
آذربایجان‌شرقی 260 میلیون دلار کالا به 52 کشور دنیا صادر کرد تاریخ : پنجشنبه 19 مرداد 1391
یوسف کرمی با طلای المپیک جاودانه می‌شود تاریخ : پنجشنبه 19 مرداد 1391
باغ معروف کتاب شد تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1391
پرواز جنگنده میگ 29 پس از 12 سال زمین‌گیری در تبریز تاریخ : شنبه 14 مرداد 1391
کاپیتان تراکتورسازی:مقابل راه آهن 3 امتیاز را می گیریم/تیم دست و پا بسته ای نیست تاریخ : شنبه 14 مرداد 1391
کمیته انضباطی فدراسیون تراکتورسازی را جریمه کرد . تاریخ : جمعه 13 مرداد 1391
فرماندار بناب: شهرداری باید خود را در برابر مردم پاسخگو بداند تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391
بهره‌برداری از 4 پروژه آموزشی و فنی و حرفه‌ای در اهر تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391
بستان‌آباد با اجرای 126 پروژه عمرانی توسعه می‌یابد تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391
دانشگاه علوم پزشکی تبریز تذکر می‌گیرد تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391


+ آذربایجان‌شرقی
firefox
opera
google chrome
safari